Working together for green, competitive and inclusive Europe

Lietuvos bendradarbiavimą su Norvegija, Islandija ir Lichtenšteinu švenčiančiame koncerte – per 3000 svečių

Finansų ministerijos organizuotas vidurvasario koncertas, skirtas Lietuvos ir Norvegijos Karalystės, Islandijos Respublikos bei Lichtenšteino Karalystės bendradarbiavimui, sutraukė beveik tris tūkstančius svečių. Pirmą kartą rengtas koncertas išsiskyrė gerų emocijų gausa.
 
Nors ir nepriklauso Europos Sąjungai, Norvegija, Islandija ir Lichtenšteinas nuo 1994 m. gali laisvai prekiauti ir judėti visoje Europoje, nes priklauso Europos ekonominei erdvei (EEE). Kaip padėka už šią galimybe, buvo sukurti šių trijų šalių finansiniai mechanizmai, kuriais investuojama į įvairius projektus ir Lietuvoje.
 
Iš viso nuo 2004 metų Lietuvoje investuota 268 mln. eurų. Islandijos, Norvegijos ir Lichtenšteino lėšų. Nors šiuo metu jau yra prasidėjęs trečiasis finansavimo laikotarpis Lietuvoje finansinių mechanizmų žinomumas vis dar kuklus – vos 30 procentų visuomenės yra šį tą girdėję apie šias investicijas.

Norėdama didinti finansinių mechanizmų žinomumą, Finansų ministerija pakvietė visus vilniečius ir miesto svečius ant pievos prie Baltojo tilto drauge pakelti akis į dangų ir palydėti karšto oro balioną, kuris simbolizuoja Lietuvos ir Norvegijos, Islandijos bei Lichtenšteino bendradarbiavimą.  

„Džiaugiuosi, jog susipažinti su mūsų partneriais ir puikiai praleisti laiko susirinko tiek daug žmonių. Beveik du dešimtmečius Lietuvą pasiekiančios investicijos leido įgyvendinti sveikatos, kultūros, aplinkosaugos nevyriausybinio sektoriaus, teisingumo, verslo plėtros, mokslinių tyrimų ir daug kitų projektų. Lietuvoje tikrai galima įgyvendinti drąsiausias savo svajones, todėl kviečiu visus aktyviai domėtis partnerių teikiamomis galimybėmis ir net jomis pasinaudoti“, – sveikinimo kalboje sakė finansų ministrė Gintarė Skaistė.

„Šis renginys yra puiki mūsų šalių draugystės ir glaudžios partnerystės šventė. Norvegija remia ir nori prisidėti prie Lietuvos sėkmės. Mes kartu siekiame žalios, tvarios ir stiprios Europos, paremtos bendromis vertybėmis ir demokratiniais principais“, – sveikinimo kalboje sakė Norvegijos karalystės ambasados Lietuvoje laikinasis reikalų patikėtinis Bjorn Erik Brustad.
Šventinio koncerto metu į dangų kilo įspūdingas karšto oro balionas, nemokamą koncertą surengė šiuo metu ypatingai mylima ir laukiama grupė „The Roop“. Taip pat ant scenos pilnuoju savo sąstatu grojo laikui nepavaldus, legenda tapęs VRM reprezentacinis orkestras. Svečiai buvo vaišinami ledais, beigeliais ir mineraliniu vandeniu.

Vieni iš renginio partnerių – Birštono mineraliniai vandenys – dar praėjusiame finansiniame laikotarpyje gavo finansavimą atsinaujinantiems mineralinio vandens buteliukams gaminti. Su finansinių mechanizmų parama buvo sukurti inovatyvūs plastiko buteliukai. Birštono mineraliniu vandenų vadovė Aistė Pranskuvienė renginyje turėjo progą pasidžiaugti sėkmingu bendradarbiavimu ir pavaišinti susirinkusius svečius.

Pastebėta, jog po renginio pieva buvo visiškai švari. Tai rodo, jog ne tik plastiko, kurį galima rūšiuoti, niekas nebenori mėtyti – kiekvienas mūsų tapo daug atsakingesniais.

Be mineralinio vandens, renginyje netrūko ir kitų skanėstų. Šimtai specialiai renginiui pagamintų humusu, lašiša ir figų džemų įdarytų beigelių, buvo išragauti per penkiolika minučių. Beigelių krautuvėlė – projektas, gimęs Indrės Rutkauskaitės galvoje, jai dirbant Lietuvos žydų bendruomenėje. Parašiusi projektą apie žydų kulinarinį paveldą, kaip tolerancijos simbolį, Indrė gavo finansavimą. Todėl jau aštuonerius metus Vilnius kvepia beigeliais.

Trečiajame, 2014-2021 m. Norvegijos, Islandijos ir Lichtenšteino investicijų periode koncentruojamasi į sveikatos sistemos gerinimą, mokslinius tyrimus, pokyčius teisėsaugos vidaus reikalų srityje, inovacijas, aplinkosaugą, energetiką, nevyriausybinį sektorių ir kultūrą.

 
 

Media galerijos

Bendraukime