Working together for green, competitive and inclusive Europe

Kūrybingumo technikos – komunikacijos specialistams

Pirmąją vasaros dieną Finansų ministerija pakvietė komunikacijos specialistus, garsinančius Europos ekonominės erdvės (EEE) ir Norvegijos finansinius mechanizmus Lietuvoje, pasikalbėti apie kūrybingumo svarbą.
 
„Dirbtinis intelektas šiandien gerai rašo pranešimus spaudai, kuria pasveikinimus visomis progomis ir informaciją apdoroja taip pat visai sėkmingai, taigi netrukus ateis laikas, kai dirbtinis intelektas paklaus: „Žmogau, kokia iš tavęs nauda?“. Ir tada naudingi liks tik mūsų kritinis mąstymas ir mūsų kūrybiškumas“, – sako lektorius Tomas Ramanauskas. 
 
Apie kūrybingumo svarbą T. Ramanauskas pasakojo ir kylantiems vienaragiams, ir garsioms pasaulinėms kompanijoms, ir socialinėms organizacijoms, ir tūkstančiams save auginti norinčių smalsuolių. Seminare „Kūrybingumas yra atsakymas“  dalyvavo daugiau nei trisdešimt komunikacijos specialistų, kurie suvažiavo iš skirtingų Lietuvos miestų. Visus juos vienija bendras darbas su EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų projektais ir, žinoma, didelis noras tobulėti. 
 
„Susitikimo tikslas – užkurti inovatyvų mąstymą, atskleisti išradingumą palengvinančius kelius, įžiebti netipiškoms idėjoms, išjudinti iš užpelkėjusių klišių. Svarbiausia, kiekvienam dalyviui išsinešti savus, praktikoje pritaikomus atradimus“, – teigiama šių mokymų pristatyme.  
 
Naujuose kūrybingumo mokymuose  teorijos buvo tik žiupsnelis, didžioji laiko dalis buvo skirta aktyviam inovatyvaus mąstymo praktikavimui ir parankiausių kūrybingumo technikų atradimui. Per jų įvairovę, pratimus ir situacijas buvo žadinamas netipinis mąstymas. 
 
Komunikacijos ir kūrybingumo mokymai Norvegijos ir EEE finansinius mechanizmus Lietuvoje administruojančių institucijų komunikacijos specialistams vyksta kas dvejus metus. Juos organizuoja Finansų ministerijos komunikacijos skyrius. 
 
Norvegija, Islandija ir Lichtenšteinas nepriklauso Europos Sąjungai, tačiau jos priklauso Europos ekonominei erdvei, gali laisvai prekiauti ir judėti visoje Europoje. Kaip padėką už tokią teisę, Norvegijos, Islandijos ir  Lichtenšteino vadovai įkūrė NORWAY Grants ir EEE (Europos ekonominės erdvės) Grants finansinius mechanizmus. Daugiau nei 30  metų dalis šių šalių mokesčių mokėtojų lėšų yra skiriamos ekonominiams ir socialiniams skirtumams  penkiolikoje Europos šalių mažinti ir bendradarbiavimui su valstybėmis donorėmis stiprinti. Lietuvai per šį laikotarpį skirta virš 117 milijonų eurų Norvegijos ir EEE investicijų įvairiems projektams įgyvendinti.

Nuotraukų autorius: Gabrielius Jauniškis 
Bendraukime